Bezpłatna wysyłka paczek od 500 zł oraz palet od 1500zł

Patery jako funkcjonalne elementy dekoracyjne do wnętrz

Piątek, 2 Czerwiec 2023

Patery to świetny sposób na dodanie odrobiny elegancji i funkcjonalności do każdego domu. Można je wykorzystać na wiele różnych sposobów, od podawania jedzenia po eksponowanie dzieł sztuki. Przy odpowiednim doborze, patery mogą stać się integralną częścią każdego wystroju wnętrza. Poniżej podpowiadamy, czym się kierować, wybierając paterę.

Patery występują w różnych formach, kolorach i rozmiarach. Mogą też być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się ceramikę, szkło, metal i drewno. Każdy rodzaj materiału ma swoje unikalne właściwości. Ceramiczne patery są często używane do serwowania jedzenia i napojów, podczas gdy szklane idealnie nadają się do eksponowania dzieł sztuki lub innych przedmiotów dekoracyjnych. Metalowe patery są świetne do przechowywania małych przedmiotów, takich jak biżuteria lub klucze, podczas gdy drewnianych używa się zwykle do trzymania książek lub czasopism.

Jak dobrać paterę do stylu pomieszczenia?

Szukając odpowiedniej patery do swojego domu, zwróć uwagę na rozmiar i kształt przestrzeni, którą masz do dyspozycji. Jeśli twój salon lub jadalnia jest duża, możesz zdecydować się na ozdobne okrągłe patery szklane, które będą przyciągać uwagę. Dla mniejszych przestrzeni lepsze będą delikatne, proste w formie, małe patery. Ważne jest również, aby barwy i materiały, z jakich zrobione są patery, pasowały do kolorystyki i stylu pomieszczenia. Jeżeli masz wielobarwną przestrzeń, wybierz jaskrawe kolory, które będą wyróżniać się na tle ścian. Jeśli w Twoim domu królują neutralne barwy, wybierz stonowane odcienie, a jeśli szukasz ozdoby do eleganckiego salonu w stylu glamour, zdecyduj się na bogato zdobione patery szklane, które będą korespondować z tym stylem, stanowiąc jednocześnie główną dekorację pomieszczenia.