W jaki sposób działają świece LED?
Świece wprowadzają do wnętrz ciepłą, domową atmosferę. Rozświetlają pomieszczenia, jednocześnie stanowią ich dekorację. Mają jednak kilka wad, przez co coraz więcej osób decyduje się na zakup świec LED. Dowiedz się, jak działa technologia LED zastosowana w świecach.
Naturalne świece mają często krótszą żywotność, niż wskazuje na to producent. Nierzadko knot świecy psuje się przedwcześnie, a płomień pali się nierówno, powodując wyciekanie wosku. Tradycyjne świece tworzą zagrożenie pożarem i poparzeniem. W świecach LED prawdziwy ogień zastąpiono technologią LED. Dzięki temu są bezpieczne i czyste. Ich płomienie mogą mieć ciepły odcień przypominający ogień. Mogą też delikatnie migotać.
Jakie są zalety stosowania świec LED?
Poza bezpieczeństwem świece LED mają wiele innych zalet. Są odporne na przypadkowe zdmuchnięcie czy zachlapanie wodą, nie kapią jak tradycyjne świece. W przeciwieństwie do nich są trwałe i mogą służyć przez wiele lat dzięki zasilaniu na baterie lub ładowaniu indukcyjnemu. Wiele z nich wyposażonych jest w funkcję pozwalającą na ustawienie czasu pracy. Oprócz przełącznika ON/OFF znajduje się na nich przycisk TIMER. Dzięki włączeniu go urządzenie będzie świecić przez określoną ilość czasu, a potem samo się wyłączy, by znowu zacząć pracować o konkretnej godzinie.
Świece LED, zbudowane z diod LED oraz obudowy, są produkowane w rozmaitych wielkościach, kształtach i kolorach. Pojedyncze diody LED zazwyczaj świecą kolorowym światłem, najczęściej niebieskim. Dzięki specjalnej konstrukcji świecy można jednak uzyskać dowolny kolor światła, także biały. Świeca jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt. Może przypominać do złudzenia świecę woskową, może być podobna do lampy, latarni lub mieć zupełnie fantazyjny, designerski kształt.